دوربین مداربسته حرارتی

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

دوربین مدار بسته حرارتی

 

دوربین های مدار بسته حرارتی Thermal Camera نوعی از دوربین های مداربسته هستند که تصاویر خود را به جای نور با توجه به شکل حرارتی محیط می سازند.

 

انواع دوربین های حرارتی

دوربین های مدار بسته حرارتی : مقاله مورد بحث

دوربین های حرارت سنج : شامل دوربین هایی میشود که در تصویر دمای مناطق مختلف را با رنگ ها به نمایش میگذارد و صرفا برای تشخیص دما به کار میروند و مصارف خاصی دارند، به طور مثال : آتشنشانی برای مشخص کردن وجود آتش به طور مثال در یک اتاق در بسته- شکار در شب و مشخص شدن تصویر شکار با دمای بالای بدن

ساختار دوربین های مداربسته حرارتی

ساختار دوربین های مداربسته حرارتی تا حدی مشابه به دوربین های مداربسته عادی هستند. در این نوع دوربین ها بسیاری از قسمت های دوربین عملکردی یک شکل دارند.
دوربین مدار بسته حرارتی از طریق یک لنز پرتوهای گرمایی منتشر شده توسط اجسام گرم را بر روی چیپ تصویر گرمایی متمرکز می کند. چیپ تصویر این دوربین ها به جای دیود حساس به نور از دیودهای حساس به پرتوهای گرمایی تشکیل شده است. این دیودها پس از برخورد پرتوهای گرما با توجه به شدت آن مقداری از ولتاژ را ایجاد می کنند که در نهایت به اطلاعات دیجیتال یا سیگنال های آنالوگ تبدیل می شود و از این طریق شما میتوانید آنها را در یک نمایشگر ببینید.

کاربرد دوربین مداربسته حرارتی

دوربین های حرارتی با توجه به خصوصیات و مشخصاتشان تنها کاربری های مرتبط با ردیابی و تشخیص دارند. عمده کاربری این دوربین ها برای محل هایی با حساسیت امنیتی بالاست. این دوربین به کاربر امکان می دهد تا اطلاعات حرارتی محیط اطراف خود را دریافت کند. این اطلاعات می تواند نقش حیاطی در ایجاد امنیت بیشتر در محیط را داشته باشد.

محاسن و معایب

نقاط قوت

دوربین های حرارتی امکان تشخیص موجودات زنده و خودروها را تا برد بسیار بالا را فراهم می کند.

دوربین های حرارتی امکان تشخیص و مکان یابی موجودات زنده و خودروها را در شرایط بد آب و هوایی ایجاد می کنند.

دوربین های حرارتی می تواند امکان دسترسی به اطلاعات حرارتی محیط را فراهم کند. این اطلاعات میتواند کاربردهای مهم و خاصی داشته باشد. برای مثال زنده بودن یک جسم یا موجود را نشان دهد. یا روشن بودن یک خودروی بی حرکت را تشخیص دهد.

نقاط ضعف

دوربین های حرارتی رزولوشن بسیار محدودی دارند (نهایتا تا ۲۸۸*۳۸۴) که در تشخیص جزئیات تصویر شما را با مشکل رو به رو خواهد کرد.

دوربین های حرارتی با توجه به دادن تصویر حرارتی از صورت، نمیتوانند امکان تشخیص هویت افراد را ایجاد کنند.

دوربین های حرارتی به نسبت پر هزینه هستند.


Tags: دوربین مدار بسته دوربین مداربسته حرارتی دوربین حرارتی Thermal Camera ساختار دوربین های مداربسته حرارتی کاربرد دوربین مداربسته حرارتی

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100