دوربین مدار بسته آنالوگ

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

دوربین مدار بسته آنالوگ

 

دوربین مدار بسته آنالوگ برای دریافت و ارسال اطلاعات صدا و تصویر از سیستم آنالوگ استفاده می کند به این گونه که صدا و تصویر این دوربین ها هر یک توسط کابل کواکسیال جداگانه منتقل می شوند. کابل استفاده شده در این دوربین ها کابل کواکسیال RG59 است . کیفیت این دوربین ها همانگونه که از نامشان پیداست تابعی از سیستم آنالوگ است. امواج آنالوگ همواره در معرض نویز قرار دارد.

نویز های مختلف الکترومغناطیسی و نویز های ناشی از نوسانات برق همواره یکی از تهدیدات جدی بر کیفیت دوربین های مداربسته آنالوگ می باشند. به همین دلیل استفاده از کابل ها و تجهیزات با کیفیت بالا روی کیفیت تصویر در این نوع دوربین ها تاثیر بسزایی دارد.

زمانی که نیاز به ارسال تصاویر و صدا بصورت بی سیم باشد این دوربین ها ضعف بزرگی از خود نشان میدهند. اگر قرار باشد تصاویر به همان صورت آنالوگ انتقال یابند باید از محدوده فرکانس امواج آنالوگ استفاده شود و این مسئله کیفیت تصویر را بیش از پیش تحت تاثیر امواج نویز و تداخلی قرار می دهد. ضمن اینکه امکان رصد کردن تصاویر در محدوده برای هر کس دیگر بسادگی فراهم می شود.

بنابراین هیچوقت نمی تواند راه امن و مطمئن برای ارسال تصاویر آنالوگ باشد. برای ضبط تصاویر آنالوگ نیز چاره ای از روی آوردن به سیستم دیجیتال نیست. بنابراین در نهایت باید تصاویر آنالوگ به دیجیتال تبدیل شوند. بدین منظور از دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال DVR استفاده می شود.

دی وی آر ها دستگاه های مختص ضبط و کنترل تصاویر دوربین های آنالوگ و AHD و امثالهم هستند. این دستگاه امکان کنترل و ارتباط دیجیتال با شبکه را نیز فراهم می کند. به دلیل قیمت پایین تر دوربین های آنالوگ نسبت به دوربین های دیجیتال تحت شبکه این دوربین ها به عنوان دوربین های مداربسته رایج در بازار ایران شناخته می شدند که بعد از آمدن دوربین های AHD به سرعت از بازار حذف شدند. 

کیفیت دوربین های آنالوگ:

همانطور که قبلا گفتیم ، دوربین های آنالوگ تصاویر را بصورت تی وی لاین ارائه می دهند که نسبت به دوربین های دیجیتال که بصورت پیکسلی هستند کیفیت بسیار کمتری دارند.

 

معایب دوربین مدار بسته آنالوگ:

کیفیت آنالوگ : کیفیت پایین تر نسبت به دیجیتال

امکان نویز پذیری: به دلیل استفاده از سیستم آنالوگ

هزینه بالای سیم کشی

ارتباط بیسیم با کیفیت پایین و نا امن

 

مزایای دوربین مدار بسته آنالوگ:

قیمت پایین

 

 

Tags: دوربین مدار بسته دوربین مداربسته آنالوگ دوربین آنالوگ معایب دوربین آنالوگ