دوربین مداربسته ی مخفی

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

دوربین مینیاتوری

 

دوربین مدار بسته مینیاتوری (پین هول) رایج ترین نوع دوربین مداربسته مخفی می باشد که یکی از خصوصیت اصلی آن اندازه کوچک آن است.

 

کاربردهای دوربین مینیاتوری 

دوربین مدار بسته مینیاتوری معمولا در محیط هایی استفاده می شود که نیاز به مشاهده تصاویر به صورت غیر محسوس وجود داشته باشد. شاید بدنه خود دوربین مینیاتوری کوچک نباشد اما لنز این دوربین ها به اندازه ای کوچک است که معمولا می توان از طریق ایجاد سوراخی کوچک تصاویر را به وسیله این دوربین ها گرفت و دوربین را پشت سطحی غیر شفاف مخفی کرد. دوربین های مینیاتوری معمولا با کیفیت های خوبی موجود می باشند.

استفاده از دوربین مینیاتوری به عنوان دوربین مخفی

استفاده از دوربین مدار بسته مینیاتوری معمولا حساسیت های زیادی را ایجاد می کند. برای نصب دوربین مخفی معمولا دوربین را پشت یا داخل یک وسیله مخفی می کنند. نصب دوربین به این صورت به مهارت خاصی نیاز دارد اما معمولا محدودیت های سیم کشی و نصب این دوربین ها کمی با انتظارات مشتریان از دوربین های مخفی متفاوت است.

دید در شب دوربین مدار بسته مینیاتوری

دوربین های مینیاتوری معمولا فاقد قابلیت دید در شب IR هستند. دلیل اصلی این امر این است که در صورت نیاز به استفاده از دید در شب برای دوربین مخفی کردن آن به مراتب مشکل تر خواهد شد. این دوربین ها همچنین معمولا دید مناسبی را در نور کم نخواهند داشت و برای گرفتن تصویری مناسب باید برای دوبین نور محیطی مناسبی ایجاد کنید.

زاویه دید دوربین مدار بسته مینیاتوری

دوربین های مینیاتوری تقریبا همیشه دارای لنزهای ثابت هستند. لنزهای رایج این دوربین ها لنزهای ۲٫۸میلیمتر (~۸۵ درجه) یا ۳٫۶(~۷۰ درجه) میلیمتر است.

 

 دوربین مداربسته مخفی خودکاری:

 CCTV HIDEN

 

این دوربین های مخفی ، برد متفاوتی با تمام دوربین ها و دوربین های مخفی دارند و اصلاحا به آن ها خودکاری می گویند چراکه می توان حتی آن ها را درون یک لوله خودکار قرار داد.

این حجم کوچک این دوربین ها را می توان بسیار تحسین کرد و در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار داد ، لیکن برای مصارف مهم و روزمره بهتر است که از این دوربین ها استفاده نشود ؛ چراکه عمر مفید آن ها با توجه به برد ضعیفی که دارند ممکن است کم باشد و داغ کردن برد می تواند گویای این مسئله باشد.

 مدل هایی از این دوربین های مخفی نیز دارای دید درشب نیز هستند ، اما خب باز همانطور ک گفته شد همه ی این امکانات باز هم محدود می باشد و به پای دید درشب های دوربین های معمولی هم حتی نمیرسد.

در کل نصب یک دوربین مخفی پین هول بسیار بهتر از نصب دوربین خودکاری می باشد و عمری به مراتب بیشتر خواهد داشت.

 

کیفیت دوربین های مداربسته مخفی:

در حال حاضر کیفیت مدل AHD این دوربین ها بسیار بالا رفته و دوربین 2مگاپیکسل مخفی تصویری فوق العاده خوب را به ما می دهد ؛ البته کیفیت های آنالوگ و یا شبکه نیز از این دوربین ها در بازار موجود می باشد اما شاید امروزه بیشتری مصرف از این مدل دوربین ها در همین حوزه ی AHD ها باشد.

Tags: دوربین مدار بسته دوربین مخفی دوربین سوزنی دوربین مداربسته مخفی دوربین پین هول دوربین مخفی مینیاتوری انواع دوربین مداربسته مخفی کیفیت دوربین های مداربسته مخفی

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100