دوربین مداربسته اسپیددام - SPEED DOME

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

دوربین اسپید دام

 

دوربین مدار بسته اسپید دام را در واقع می توان گفت کامل ترین نوع دوربین مدار بسته میباشد. از دیگر نام های استفاده شده برای این دوربین را میتوان دوربین مدار بسته چرخشی ، گردان و متحرک نامید.

این نوع دوربین مدار بسته دارای دستگاه کیبورد کنترلر خاص خود می باشد، گردان است و امکان زوم و بزرگنمایی دارد، می تواند شدت نور را تنظیم کند. دور و نزدیک شدن تصاویر را در آن می توان کنترل نمود. روی سقف نصب می شود و تمامی برنامه ریزی ها و فرمان های لازم از طریق کیبورد و دستگاه کنترلر آن اعمال میشود.
می توان مسیری خاص برای دوربین تعریف کرد و دوربین را برنامه ریزی کرد تا در هر شرایط زمانی مختلف مسیر و یا نقاط خاصی را تصویر برداری کند.این نوع دوربین ها با توجه به نیاز دوربین به دستگاه کنترلر هزینه ی بالایی خواهند داشت.

 انواع دوربین مداربسته اسپید دام:

زمانی فقط این مدل دوربین ها را در دو مدل آنالوگ و IP می دیدیم اما امروزه مدلهای زیادتری پیدا کرده اند.

  1. دوربین اسپیددام IP
  2. دوربین اسپیددام AHD
  3. دوربین اسپیددام HDCVI
  4. دوربین اسپیددام HDTVI

 

 1- اولین مورد که IP می باشد ، جزو پرکاربردترین دوربین های اسپیددام می باشند ، شاید بتوان گفت 90 درصد اسپیددام هایی که امروزه نصب هستند IP یا تحت شبکه هستند چرا که انعطاف پذیری بالاتری دارند و بسیاری از دوربین های پلیس ترافیک ایران نیز از همین سیستم می باشد.

2- سیستم اسپیددام AHD بتازگی وارد بازار شده و برای تامین نیاز اندک سیستم های AHD به اسپیددام می باشد و همانطور که گفته شد شاید تعداد بسیار بسیار اندکی از آنها حتی در بازار وجود داشته باشد.

3- سیستم HDCVI برای شرکت داهوا می باشد که برای اینکه محصولات شرکتش تکمیل شود و بتوان روی این سیستم هم دوربین اسپیددام بست ، این مدل دوربین ها را به بازار روانه کرد.

4- سیستم HDTVI برای شرکت هایک ویژن می باشد که همچون داهوا برای تکمیل محصولات خود و سیستم اسپید این محصول را بطور خاص و انحصاری ارائه کرد.

 

 نصب دوربین مداربسته اسپیددام:

 شاید بتوان گفت سخت ترین نصب در دوربین های مداربسته ، دوربین های اسپید دام می باشد چرا که هم وزن زیادی دارند و هم اینکه معمولا باید در ارتفاع و در شرایطی خاص نصب شوند پس داشتن ابزار و نردبان های مناسب برای نصب این دوربین ها بسیار مهم می باشد.

این مدل دوربین ها برای کنترل موتوری که لنز را به چرخش در میاورد ؛ معمولا نیازمند به یک کابل جداگانه می باشند که اصلاحا به این نوع کنترل PTZ می گویند.

 

Tags: دوربین مدار بسته دوربین AHD دوربین شبکه دوربین اسپید دام اسپید دام اسپیددام SPEED DOME دوربینSPEED DOME نصب SPEED DOME نصب اسپید دام انواع اسپیددام

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100