دوربین مداربسته آسانسور

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

دوربین مدار بسته آسانسور

 

نصب دوربین مدار بسته داخل کابین آسانسور یکی از پر بازده ترین روش های ممکن برای کنترل رفت و آمد می باشد. شاید برای شما سوال باشد که اصلا این کار عملی خواهد بود؟! طریقه کابل کشی داخل آسانسور چگونه میباشد ؟! آیا امکان نصب دوربین مدار بسته بر روی سقف کابین آسانسور امکان پذیر میباشد؟!

 همان طور که می دانید نصب دوربین داخل آسانسور کار دشواری می باشد و در اکثر مواقع برای اینکه نمی توان به راحتی سیم کشی را انجام داد به فکر استفاده از دوربین های وایرلس می روند, دوربین های بیسیم شاید از لحاظ سیم کشی کار ما را آسان کند ولی باعث دردسرهای دیگری می شود.

انواع دوربین مدار بسته آسانسوری

دوربین مدار بسته مثلثی : این دوربین ها مخصوص آسانسور طراحی شده اند، شکل ظاهری آنها به گونه ای می باشد که میتوان آنها را در کنج اتاقک آسانسور به راحتی نصب کرد.

دوربین مدار بسته فانتزی : شکل ظاهری این گونه دوربین های مدار بسته به گونه ای میباشد که نمیتوان آنها را تشخیص داد، مثلا به شکل یک آینه محدب یا به شکل یک لامپ و هر چیز دیگری غیر از دوربین مدار بسته شبیه اند.

دوربین مداربسته فیش آی (چشم ماهی ): این دوربین ها تصویر را بصورت پاناروما وتقریبا 360 درجه میگیرند و لنز این دوربین ها از بالا تمام محیط را نظارت می کند و یکی از گزینه های خوب برای نصب در آسانسورها می باشد.

دوربین های مداربسته دام و معمولی : این دوربین ها که قبلا در موردشان صحبت کرده ایم ، همان دوربین های کروی شکلی هستند که روی سقف نصب می شوند و زاویه ی دید نسبتا خوبی نیز دارند.

 

لنز دوربین مدار بسته آسانسور

توجه داشته باشید برای انتخاب لنز دوربین درون آسانسور حتما باید از لنز ۲٫۸ میلی متر استفاده کنید تا بتوانید تصویر تمام کابین آسانسور را مشاهده کنید.

 

روش های نصب

روش های متعددی برای نصب دوربین مدار بسته داخل کابین آسانسور وجود دارد. با توجه به اینکه در ایران اکثرا از دوربین های مدار بسته AHD استفاده میشود به این نتیجه میرسیم که یا باید از کابل کواکسیال برای انتقال تصویر استفاده کنیم و تمام مسیر را کابل کشی کنیم و یا استفاده از یک سیستم انتقال تصویر بیسیم را توسط یک فرستنده و گیرنده بین دوربین و دستگاه دی وی آر استفاده کنیم که مورد اول یعنی کابل کشی اطمینان بیشتری دارد و قطعی و وصلی در تصویر نداریم.

با توجه به اینکه کابل کشی داخل آسانسور باید از بالاترین طبقه تا پایین ترین طبقه انجام شود بایستی یک کابل کواکسیال بسیار بلند از دستگاه DVR تا پایین ترین طبقه و بالا ترین طبقه ی آسانسور در نظر گرفت و روی کابل فلت آسانسور این کابل کواکسیال را انداخت ؛ توجه کنید که اگر وارد نیستید حتما با یک متخصص آسانسور مشورت کنید ؛ چرا که جان انسان ها به آسانسور بسته است و در صورت کوچک ترین اشتباهی زندگی بسیاری به خطر خواهد افتاد.

پس حتما برای کار و نصب دوربین آسانسور استانداردها را رعایت کنید و سعی کنید با یک متخصص و سرویس کار آسانسور نیز این کار را انجام دهید تا او نیز بر کار نظارت داشته باشد و راهنمایی های لازم را انجام دهد.

 

Tags: آسانسور دوربین مدار بسته دوربین مداربسته آسانسور دوربین آسانسور دوربین مثلثی دوربین فیش آی

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100