مشکلات دوربین های مدار بسته ارزان قیمت

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

دوربین مدار بسته ارزان قیمت

 

کیفیت تصویر برداری در سیستم های مدار بسته امری مهم تلقی می شود، و کیفیت دوربین مدار بسته ارزان قیمت چندان رضایت بخش نیست به طوری که به مرحله تشخیص چهره هم نمی رسد و فقط در فیلم ضبط شده شاهد سرقت اتومبیل و … خواهید بود.

  البته به این معنا نمی باشد که این دوربین ها هیچ کاربرد خاصی ندارند لذا میتوان برای مصارف خاص و در محیط های کوچک از این دوربین ها استفاده کرد، البته برای خرید یک دوربین ارزان قیمت و با کیفیت مناسب باید با یک شخص که اطلاعاتی در این زمینه دارد مشورت کرد.

با این حال برخی از دوربین های بدون مارک موجود در بازار با توجه به قیمت پایین کیفیت مطلوبی از خود ارائه می دهند. از عواملی که قیمت یک دوربین را کاهش میدهند صرف نظر از مارک دوربین مدار بسته میتوان جنس پلاستیکی بدنه، نداشتن نور دید در شب،نداشتن استاندارد ضد آب و نوع حسگر بکار گرفته شده در داخل دوربین که مهم ترین عامل می باشد را نام برد.

 

به هم ریختگی رنگ ها

یکی از مهمترین عیب‌های دوربین‌ های مدار بسته ارزان قیمت نامنظم بودن و در هم ریختگی رنگ‌هاست. این اشکال معمولا به صورت تغییر رنگ و یا تجمع رنگ در گوشه‌های تصویر یا اشکال موجود در تصویر دیده می‌شود. گاهی هم این بی نظمی به تغییر رنگ کامل در دوربین مشاهده می‌شود.امکان مشاهده دقیق رنگ‌ها معمولا از اولویت‌های نصب سیستم مداربسته نمی‌باشد. ولی اگر کیفیت رنگ بندی تصویر برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است بهتر است از دوربین‌های با برندهای معتبرتر استفاده کنید.

نا توازن بودن نور

دوربین‌ های مدار بسته ساده‌تر فاقد قابلیت متعادل کردن نور هستند از این رو اگر منبع نوری به طور مستقیم در تصویر دوربین وجود داشته باشد بقیه تصویر کاملا تیره خواهد شد. این مشکل مخصوصا زمانی که دوربین‌ها رو به پنجره یا درب ورودی نصب شوند خود را نشان خواهد داد.بهتر است در زمان نصب دوربین تا جای ممکن از قرار گرفتن دوربین به سمت منبع نور خودداری شود ولی در صورتی که این کار غیر قابل اجتناب بود بهتر است از دوربین‌های با قابلیت WDR به جای دوربین‌های ساده استفاده شود.

دید در شب غیر کاربردی

صرفاً نصب چند LED دید در شب در اطراف دوربین را دید در شب نخواهد کرد. در دوربین‌های ارزان قیمت دید در شب، حسگر دوربین در واقع مناسب دید در روز است و تنها LED های مادون قرمز به دوربین اضافه شده است. از این نظر عملکرد این دوربین‌ها در شب شاید خیلی مناسب نباشد. در واقع دید این دوربین‌ها در شب برد زیادی ندارد.در صورتی که دید در شب دوربین مدار بسته از اهمیت بالایی برای شما برخوردار است بهتر است از دوربین‌های با کیفیت‌تر برای این کار استفاده کنید.

ضعف دید در نور کم

در مقاله  لوکس دوربین مدار بسته در مورد حداقل نور مورد نیاز برای تشکیل تصویر صحبت کردیم. مثلا اگر حداقل نور مورد نیاز دوربین ۰٫۱ لوکس باشد در نور ۱۰ لوکس یک تصویر مناسب به شما می‌دهد. دوربین‌های ارزان قیمت موجود در بازار معمولا حداقل نور مورد نیاز را به شما اعلام نخواهد کرد اما برای این دوربین‌ها با توجه به کیفیت این المان بین ۱ تا ۳ لوکس خواهد بود. این به آن معناست که محیط نصب دوربین باید حداقل بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ لوکس نور داشته باشد تا بتوانید تصویری مناسب داشته باشید.

در صورتی که نور محل از این میزان کمترباشد تصویر با نویز همراه خواهد شد. این نویز به صورت دانه‌ها ریز و رنگی در تصویر مشخص می‌شود.در صورتی امکان بهتر است با افزایش نور محل از طرق متفاوت امکان نصب دوربین‌های ارزان قیمت‌تر را برای خود فراهم کنید ولی اگر این امکان وجود ندارد بهتر است از دوربین‌هایی با کیفیت مناسب برای محل استفاده کنید.

 

تفکیک پذیری نامطلوب تصویر

تفکیک پذیری تصویر معمولا به عنوان مهمترین عامل در تعیین قیمت دوربین مدار بسته مد نظر قرار می‌گیرد. این در صورتی است که امکان سنجش این المان برای بیشتر افراد وجود ندارد. باید بدانید که تفکیک پذیری بالاتر الزاما به معنای کیفیت بالاتر تصویر نیست. گرچه دوربین‌های با تفکیک پذیری بالاتر معمولا کیفیت بالاتری هم دارند. کیفیت دوربین را معمولا با المان هایی مانند تی وی لاین TV LINE ،حداقل نور مورد نیاز دروبین‌ها LUX یا نسبت نویز به تصویر که قبلا در مورد آنها صحبت شده نشان می‌دهند.

ریسک

معمولا شرکت‌های تولید کننده دوربین‌های ارزان قیمت‌ تر سیستم کنترل کیفیت ضعیف‌تری دارند. این بدین معناست که این احتمال که دوربین‌ها خراب یا ضعیف باشد بالا خواهد رفت. این اتفاق که دو دوربین یکسان تصویری تا حدی متفاوت داشته باشند رایج است. بنابر این موقع تهیه این دوربین‌ها باید توجه بیشتری به کیفیت دوربین داشته باشید. البته باید بدانید که این گونه ریسک‌ها بسیار پایین هستند و در صورتی که نیاز به نصب تعداد کمی دوربین دارید احتمالا استفاده از دوربین ارزان قیمت مشکلی را برای شما ایجاد نمی کند. اما در صورتی که تعداد دوربین‌های درخواستی شما بالا باشد بهتر است از دوربین‌هایی استفاده کنید که ریسک نصب کمتری را برای شما ایجاد خواهند کرد.

نتیجه

با وجود اشاره به ضعف در دوربین‌های ارزان قیمت باید بدانید که این دوربین‌ها دارای یک نقطه قوت بزرگ هستند و آن قیمت آنهاست. باید توجه داشته باشید که انتخاب دوربینی که با کمترین قیمت نیازهای شما را تامین کند هدف اصلی در موقع انتخاب دوربین است. سعی کنید در زمان انتخاب شرایط را طوری در محل نصب فراهم کنید و نیازهای خود را طوری محدود کنید که امکان استفاده از دوربین‌های با مناسب‌ترین قیمت و کیفیت با توجه به نیاز شما فراهم شود.

 

 

Tags: دوربین مدار بسته دوربین مداربسته ارزان دوربین ارزان دوربین بدون برند دوربین NO NAME دوربین بی کیفیت معایب دوربین ارزان قیمت

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100