تشخیص حرکت در دستگاه های DVR و NVR دوربین مداربسته

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

تشخیص حرکت

 

سیستم تشخیص حرکت دوربین مدار بسته یا motion detection به صورت پردازش تصویر و مقایسه فریم به فریم تصاویر کار میکند.

به این طریق که واحد پردازشی سیستم CCTV یعنی همان دستگاه DVR یا NVR ، تصاویر دوربین را فریم به فریم با هم مقایسه کرده و خروجی مورد نظر کاربر را اعمال میکند.

این کار پردازشی توسط DVR انجام میشود به طوری که دوربین تصاویر را به دستگاه DVR ارسال میکند و دستگاه هنگام تشخیص حرکت در محیط شروع به ضبط تصاویر میکند. که باعث افزایش فضای ذخیره سازی شده و تصاویر و لحظات اضافی که نیاز به ضبط شدن ندارند را حذف میکند.

برای مثال اگر شبها که معمولاً حرکتی در تصاویر وجود ندارد را در حالت تشخیص حرکت ( ضبط موشن ) بگذاریم مدت زمانی که DVR میتواند تصاویر را در هارد ذخیره کند تقریباً دو برابر یا شاید حتی سه برابر شود.

در واقع DVR ها دارای قابلیت تنظیم انواع مختلف حالات ضبط دارند. مثلاً میتوان برای تک تک دوربینها و کانالهای ورودی DVR به صورت زمان بندی شده دستورات ضبط را اعمال کرد. برای مثال در یک مغازه که ساعات کاری آن از ساعت ۹ تا ۲۰ میباشد در دستگاه ضبط کننده, تنظیمات ضبط دوربین های داخل مغازه را در حالت ضبط دائم میگذاریم و در ساعات غیر کاری حالت ضبط را در حالت موشن میگذاریم تا از ضبط بی مورد خودداری شده و فضای ذخیره حفظ شود.

باید دقت داشت در صورت وقوع حرکت در تصاویر دوربینها شروع به ضبط خواهند کرد که این امر مستلزم دید در شب بودن دوربین ها میباشد. این قابلیت در تمام دوربین های مداربسته جدید وجود دارد. در برخی دستگاهها میتوان برای این قابلیت MOTION ,محدوده و مرز نیز در تصویر مشخص کرد به طوری که برای مثال در تصویری که درب ورودی نیز در آن دیده میشود دور درب را با کادر مشخص نمود و حتی میتوان این تنظیم را برای چند درب یا پنجره موجود در تصویر نیز فعال نمود. در نمونه های پیشرفته تر میتوان جهت حرکت یا اندازه شی مورد نظ را نیز تعیین کرد.
برای مثال برای خیابان یک طرفه اگر جسمی که به اندازه یک ماشین میباشد به صورت برعکس قصد تردد داشته باشد توسط این دوربین شکار میشود و اگر عابرین موجود در معبر در حال تردد باشند سیستم واکنشی نشان ندهد.

 

 

Tags: دوربین مدار بسته تشخیص حرکت MOTION MOTION DETECTOR تشخیص حرکت در دستگاه DVR تشخیص حرکت در دستگاه NVR

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100