OSD منو و کاربرد آن در دوربین مدار بسته

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

منو OSD

 

منوی OSD دوربین مدار بسته مخفف menu on screen display و به معنای نمایش منو بر روی صفحه نمایش است.

دوربین های مدار بسته دارای دو کابل خروجی می باشند که یک کابل جهت اتصال به آداپتور و دیگری خرجی تصویر می باشد، بر روی کابل خروجی تصویر بعضی از دوربین های مدار بسته یک شاسی یا جویستیک چهار جهته قرار دارد، هنگامی که دوربین به صفحه نمایش متصل باشد  و روشن باشد با فشردن این شاسی یک منو بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود که میتوانید با جویستیک چهار جهته منو ها را کنترل کنید.
دوربین های که دارای منوی OSD باشند به شما قابلیت انجام تعدادی از تنظیمات اضافی را در طول نصب دوربین می دهند. از طریق منوی OSD شما می توانید رنگ و نور دوربین را تنظیم کنید. قسمت هایی از صفحه را که میل ندارید ضبط شوند پوشش گذاری کنید و یا قابلیت هایی مثل  BLC و WDR را خاموش یا روشن کنید. وجود منوی OSD معمولا تاثیر نسبتا محسوسی در قیمت دوربین دارد.

 پس توجه کنید در جاهایی که نیاز به OSD احساس نمی شود ، آن را تهیه نکنید چرا که در بعضی موارد که کابل دوربین درون داکت های کوچک قرار میگیرد ، این فیش OSD جای زیادی میگیرد.

 البته داشتن یا نداشتن OSD در بعضی مدل های دوربین ها به خواستن یا نخواستن ما نیست و اگر کیفیت و مدل دوربین مد نظر خوب باشد بایستی تهیه شود و برای محل OSD یک جعبه تقسیم یا داکت بزرگ تهیه شود ؛ البته اگر تعمیرکار و وارد باشید می توانید دوربین را باز کنید و سوکت کابل OSD را با یک کابل معمولی جایگزین کنید که البته همونطور ک گفته شد حتما باید تخصص داشته باشید و البته تنظیم دوربین نیز به هم نخورد و از گارانتی خارج نشود.

 

 

Tags: دوربین مدار بسته منوی OSD OSD کابل OSD او اس دی او اس دی منو

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100