همه چیز در مورد دستگاه دوربین مدار بسته شبکه یا NVR

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

دستگاه nvr

 

دستگاه ان وی آر NVR که مخفف کلمه Network Video Recording و به معنی ذخیره تصاویر تحت شبکه میباشد مسئولیت کنترل و ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه IP را بر عهده دارد . 

این دستگاه بر مبنای کنترل دوربین های شبکه طراحی شده و مدل های مختلف آن در ابعاد مختلف موجود است. این سیستم امکان کنترل دوربین های IP و ذخیره سازی تصاویر آنها را فراهم می کند. وظایف عمده ان وی آر ها همانند دی وی آر ها بوده و قابلیت های نسبتا مشابهی را دارا می باشند. تفاوت ها تنها در بکارگیری و نحوه ارتباطشان با دوربین هاست. برخلاف DVR ها که اتصال تصویر و صدا را بسادگی فراهم کرده اند نحوه اتصال در NVR ها تابع مستقیمی از مفاهیم شبکه های کامپیوتریست. NVR در واقع مرکز اتصال شبکه بشمار می رود و سیاست های اتصال در شبکه بر حسب نیاز با توجه به الگوی شبکه متفاوت خواهد بود.

 امروزه دستگاه های NVR تنها دارای یک یا دو پورت LAN در پشت خود می باشند و هیچگونه پورت تصویر BNC ندارند پس برای شناسایی دستگاه های NVR این اولین گزینه است. 
با توجه به این قضیه که یک پورت در پشت دستگاه ها قرار دارد ، بایستی حتما از سوئیچ و هاب برای ارتباط دوربین ها با NVR استفاده کرد ؛ پس در صورتیکه با این امور آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم مقاله ی آموزش نصب دوربین شبکه را در سایت مطالعه کنید.

دستگاه های NVR نیز بسیاری از قابلیت های DVR ها را دارند و از آنجایی که در مورد این قابلیت ها در DVR ها بطور کامل صحبت شده ، برای اطلاع بیشتر از این موارد لطفا به مقاله ی <همه چیز درمورد دستگاه DVR> مراجعه کنید.

 

 دستگاه های هیبرید :

امروزه و در سال 97 چندین دستگاه جدید به بازار آمده که می توان چندین مدل دوربین با پروتکل های مختلف را به آن ها متصل کرد ؛ مثلا این دستگاه اگر 8 کانال باشد ، دارای 2 کانال شبکه ، 2 کانال HDCVI و 4 کانال AHD می باشد. که البته می توان مثلا تمام کانال های این دستگاه را بعنوان AHD نیز استفاده کرد.

البته برای مصارفی که میدانید تمام سیستم مثلا AHD یا شبکه باشد پیشنهاد می شود همان دستگاه مربوطه به آن تهیه شود تا هم از هزینه های اضافی دستگاه های هیبرید کاسته شود و هم از خرابی ها و مشکلات احتمالی که این دستگاه ها ممکن است داشته باشند پیشگیری کرد.

 

Tags: شبکه دوربین مدار بسته دستگاه NVR NVR دستگاه ان وی آر ان وی آر دستگاه دوربین مداربسته دستگاهIP

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100