کابل HDMI و VGA برای دوربینهای مدار بسته

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

 hdmi cable

HDMI مخفف اصطلاح High-Definition Multimedia Interface به معنای رابط چند رسانه ای با کیفیت بالاست. در دستگاه هایی که پورت HDMI وجود دارد میتوان تصویر را توسط کابل HDMI با کیفیت بسیار بالاتری نسبت به کابل تک فیش AV و کابل تصویر آنالوگ VGA به صفحه نمایشگر انتقال داد.

این رابط به نوعی یک رابط نسل جدید ویدئویی-صوتی محسوب میشوند که استفاده از آن در تجهیزات صوتی و تصویری به شدت رایج شده است. این رابطه دارای دو خصوصیت مثبت نسبت به رابط ویدئویی VGA است.
اولین مزیت آن کیفیت انتقال بالاتر تصویر و دوم امکان انتقال صدا از طریق همین کابل با کیفیتی مطلوب است. کابلهای HDMI معمولا دارای محدودیت طول هستند و استفاده از آنها تا طول ۵متر بسیار رایج است گرچه این کابلهای با طول تا 40متر نیز تولید می شوند. رزولوشن قابل انتقال تصویر در ورژن ۱ آن برابر ۱۹۲۰×۱۲۰۰ و در ورژن ۲ ان برابر ۴۰۹۶×۲۱۶۰ می باشد. در دستگاه های DVR و NVR معمولا از نسل اول رابط های HDMI استفاده می شود.


 

vga cable 2

 

عبارت VGA مخفف اصطلاح Video Graphics Array به معنای آرایه گرافیک ویدئو است و از سیستم آنالوگ بهره میبرد. این اصلاح معنای متفاوتی را در برخواهد داشت که ممکن است در هر زمان در جای خود به طور متفاوت استفاده گردد. در سیستم های مداربسته استفاده از اصطلاح VGA معمولا در یکی از دو کاربرد زیر استفاده می شود:

کانکتور VGA تصویر

یک کانکتور یا همان کابل ویدئویی است که بیشتر افراد به واسطه استفاده از آن در مانیتورها با آن اشنایی دارند، همان کابل تصویر مانیتور های قدیمی با کانکتور آبی رنگ. بالاترین رزولوشن قابل انتقال از طریق این کابل های رزولوشن ۲۰۴۸×۱۵۳۶ است. در واقع استاندارد خاصی برای کیفیت کابل مورد نیاز برای هر رزولوشن وجود ندارد ولی برای گرفتن رزولوشن های بالاتر بهتر است از کابلهای با طول کم و کیفیت بالاتر استفاده کنید.

کانکتور VGA صدا (میکروفون ها)

 در دستگاه های جدید و پورت بالا مثلا 16 کانال و 32 کانال بجای اینکه برای هر میکروفون یک ورودی AV صدا در نظر بگیرند ، یک پورت VGA میگذارند و مثلا 16 میکروفون را توسط یک تبدیل VGA به 16 AV وصل می کنند ، با این کار حجم دستگاه بسیار کوچک تر خواهد شد.

 

 

Tags: VGA HDMI اچ دی ام ای وی جی ای کابل HDMI کابل VGA

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100