فریم ها در دستگاه DVR چگونه تنظیم شوند؟

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

 FRAME 1

 

فاکتور فریم بر ثانیه FPS در سیستم دوربین مدار بسته، تعداد تصاویری است که دستگاه DVR می‌تواند در هر ثانیه ضبط کند. به طور خلاصه یک تصویر ویدئویی در هر ثانیه از حدود ۲۵ فریم عکس تشکیل شده و با کنار هم گذاشتن این ۲۵ فریم عکس شما یک تصویر ویدئویی روان را مشاهده میکنید.

 اگر این تعداد فریم کمتر شود تصویر روان بودن خود را از دست خواهد داد و به نسبت کیفیت تصویر نیز افت خواهد کرد. این فاکتور که در اغلب موارد در پی فاکتور تعداد دوربین های مورد پشتیبانی بیان می گردد، در حقیقت کل تصاویری که قابل ذخیره توسط سیستم می باشد را عنوان می نماید که برای تعیین fps برای هر کانال دوربین، fps کلی سیستم را بر تعداد دوربین‌ها تقسیم می کنیم .


مثال: یـک DVR با fps برابر ۱۲۰fps  و با هشت کانال ۸ch دوربیـن ورودی را در نظر بگیرید، چنین سیستمی ۱۵fps بـرای هـر دوربین را پشتیبانی خواهد نمود .

نکته: در سیستم های PAL حداکثر ۲۵ فریم در ثانیه و در سیستم های NTSC حداکثر ۳۰ فریم در ثانیه قابل پشتیبانی میباشد، که با چنین نرخی، تصاویر بصورت کاملا متحرک یا Full Motion به نظر خواهند رسید.

بنابراین برای حفاظت از اماکن حساس که نیازمند ذخیره تمامی تصاویر دریافتی از سنسور CCD دوربین را دارند، سیستمی با نرخ فریمی برابر ۲۵ در سیستم PAL و برابر ۳۰ در سیستم  NTSC، مناسب خواهد بود، بدین ترتیب هیچ فریمی از دید ناظر سیستم، مخفی نخواهد ماند و این در حالی است که چنین سیستمی با عملکردی در حداکثر نرخ فریم و کیفیت تصویر، داده هایی با حجمی بالا را تولید نموده که در پی آن حافظه بسیار بزرگتری را برای ذخیره تصاویر نیازمند خواهد بود.

 

تصویر زیر بحث فریم ها را به کلی نمایش می دهد. با این سرعتی که ماشین رد شده ، دوربین اول (1FPS) تنها جلو و عقب ماشین را ضبط کرده ، دوربین دوم 3 تصویر را ضبط و دوربین سوم 5 تصویر را از حرکت این ماشین ضبط کرده است.

FRAME 2

 

فاکتور فریم ها در دستگاه های جدید :

در حال حاضر دوربین ها با توجه به رزولوشنی که قرار است نمایش داده بشوند دارای فریم های مختلفی خواهند بود مثلا :

یک دوربین 2 مگاپیکسل هایک ویژن اگر روی دستگاه 1080P قرار بگیرد ( در مورد دستگاه 1080P اینجا توضیح داده ایم) نرخ فریم آن 25 و یا 30 می تواند باشد. ولی اگر همین دوربین هایک ویژن روی دستگاه 720P قرار گیرد نرخ فریم آن می تواند 25 ، 30 ، 50 و 60 فریم نیز باشد .

این مثال همینطور برای دستگاه های DVR نیز صدق می کند مثلا:

یک دستگاه DVR مدل AHD با رزولوشن 4 مگاپیکسل اگر روی حالت 1080P باشد حداکثر 15 فریم در ثانیه می تواند تصاویر را ضبط کند .

اما اگر همین دستگاه روی حالت 1080N یا 720P باشد می تواند تا حداکثر 25 فریم در ثانیه تصاویر را ضبط کند.

 

 

Tags: دوربین مدار بسته فریم فریم ها در دوربین مداربسته فریم دوربین مداربسته FRAME FRAME RATE نرخ فریم نرخ فریم دوربین مداربسته

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100