تکنولوژی BLC در دوربین مدار بسته !

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

blc 

 

اختلاف سطح نور در محیطهای مختلف یکی از اصلی ترین مشکلات دوربین های مدار بسته می باشد. این مشکل زمانی ایجاد می شود که یک منبع نور قوی همانند نور آفتاب در یک محیط نسبتا تاریک وجود دارد.

وجود منبع نور باعث می شود دیافراگم دوربین بسته شود و قسمت های کم نور تر به صورت کاملا تاریک به نمایش درآید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد هنگام فیلمبرداری یا عکس برداری با تلفن همراه زمانی که رو به سمت آفتاب قرار بگیرید و بخواهید از شخصی عکاسی یا فیلمبرداری کنید صورت شخص مقابل کاملا تیره در تصویر مشاهده می شود.

این اتفاق زمانی رخ میدهد که در محیط اختلاف نوری زیادی وجود داشته باشد و تمام نور محیط بجای تابش بر روی محیط و معکس شدن داخل لنز دوربین، مستقیم به لنز می تابد. قابلیت BLC دوربین مدار بسته یکی از سیستم های اصلاح کننده این مشکل است. در این سیستم قسمت های پر نور تصویر نادیده گرفته میشوند. و از این طریق امکان گرفتن تصویر در قسمت های کم نور تر تصویر به وجود خواهد آمد.

مشکل این روش نسبت به روش WDR این است که گرچه تصویر در قسمت های کم نور کمی بهتر خواهد شد اما تفاوتی را در قسمت های پرنور تصویر ایجاد نخواهد کرد و شما همچنان ضد نور موجود در تصویر را خواهید دید. با این حال به علت ساده و ارزان بودن این روش استفاده از آن بسیار رایجتر از WDR است. (مطلب WDR را نیز در سایت می توانید مطالعه کنید)

گفتنی است در حال حاضر بسیاری از سیستم های دوربین مداربسته از همان حالت WDR استفاده می کنند چراکه کیفیت به مراتب بیشتری را ارائه می دهد.

 

 

Tags: BLC بی ال سی بی ال سی در دوربین مداربسته BLC در دوربین بی ال سی یا دبلیو دی آر BLC یا WDR

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100