ان تی اس سی-NTSC در دستگاه های DVR چیست؟

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

سیستم NTSC ان تی اس سی

 

سیستم NTSC ان تی اس سی مخفف National Television Standards Committee و به معنی کمیته سامانه تلویزیون ملی سامانه تلویزیون آنالوگ است که در ایالات متحده، کانادا، ژاپن، مکزیک، فیلیپین، کره جنوبی، تایوان و تعدادی دیگر از کشورها از آن استفاده می‌شود.سیستم NTSC ان‌ تی‌ اس‌ سی بیشترین استفاده را در امریکای شمالی و ژاپن دارد. این استاندارد از نسبت درازا به پهنای ۴:۳ برای اندازه صفحه تصویر استفاده می‌کند و هر فریم تصویر تشکیل شده‌است از ۵۲۵ خط و تعداد فریم‌ها در ثانیه ۳۰ فریم است.

 

کیفیت تصاویر وی سی دی که بر مبنای سیستم اِن تی اس سی NTSC تهیه می شوند ۳۵۲ در ۲۴۰ پیکسل است. یعنی عرض تصویر از ۳۵۲ و طول تصویر از ۲۴۰ نقطه تشکیل می شود. و تصاویر دی وی دی که بصورت ان تی اس سی NTSC تهیه می شوند دارای ۷۲۰ در ۴۸۰ پیکسل در صفحه نمایش می باشند.
تصویر متحرک در سیستم اِن تی اس سی NTSC از عبور ۳۰ فریم ثابت در ثانیه تشکیل می شود. NTSC ان‌ تی‌ اس‌ سی از سیستم اسکن یک خط در میان پیروی می‌کند و هر فریم به دو فیلد با ۲۶۲٫۵ lines/field تقسیم می‌شود. بنابراین فرکانس حرکت افقی lines/sec ۵۲۵×۲۹٫۹۷ ≈ ۱۵، ۷۳۴ است که هر کدام از خط‌ها در ۱/۱۵٫۷۳۴ × ۱۰۳ sec ≈ ۶۳٫۶μsec اسکن می‌شود. زمان جابجایی افقی ۱۰٫۹ μsec زمان می‌گیرد که این سطح ۵۲٫۷ μsec برای سیگنال خط فعال هنگامیکه اطلاعات تصویر نمایش داده می‌شود می‌باشد.

نتیجه گیری: در زمینه سیستم های تصویری خوب است این را بدانید که در ایران میکس و تولید محصولات سمعی و بصری دیجیتال بر مبنای سیستم پال انجام می گیرد. برتری سیستم پال بر اِن تی اس سی این است که دارای وضوح بالاتر است زیرا تصاویر آن از پیکسل بیشتری تشکیل می شود و برتری سیستم اِن تی اس سی بر پال این است که تصویر را یکنواخت تر نمایش می دهد زیرا فریم بیشتری در ثانیه دارد.

 

خصوصیات کلی سیستم ان تی اس سی NTSC

اندازه تصویر دی وی دی در این سیستم ۴۸۰*۷۲۰ می باشد

در تصویر ویدئویی ان تی اس سی از سیستم ۱۶:۹ شانزده به نه استفاده می شود و تصویر ما تقریبا شکل مستطیل دارد

تعداد فریم های هر ثانیه در ان تی اس سی ۳۰ عدد است

رنگ ها در ان تی اس سی دارای گرما و جذابیت بیشتری هستند

نکته مهی که وجود دارد اینکه دی وی دی هایی که با فرمت ان تی اس سی ایجاد می گردند ممکن است در سیستم های پال قابل پخش شدن نباشد.

 

 پس در دستگاه های دوربین مداربسته هرگاه واژه ی PAL یا NTSC  را دیدید می توانید از این مطلب و مطلب بعدی که در مورد PAL است ، تفاوت این دو را بفهمید.

Tags: سیستم NTSC NTSC ان تی اس سی در دستگاه ضبط دوربین مداربسته

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100