برد دوربین مدار بسته مدل DIS چیست ؟

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

حسگر DIS

 

DIS یا همان Digitall Image System نسخه جدیدی از سیستم پردازش تصویر است که توسط کمپانی هایک ویژن ابداع شده و یک SOC (سیستم بر روی چیپ) است که سنسور تصویر جزیی از آن است .

 

SOC یک مجموعه تقریبا کامل شامل بورد کامل، پردازنده ها و سنسور تصویر است که کار کمپانی های تولیدکننده را بسیار ساده کرده است و از نظر هزینه نیز بسیار بصرفه است، چرا که دیگر نیازی نیست خود آن را تولید کنند. مانند SOC های موبایل کمپانی کوالکام که در بسیاری از اسمارت فون های اندرویدی و ویندوزی استفاده می شوند. DIS نسل جدید از پردازنده های CMOS می باشد که این پردازنده با ارتقاء کیفیت تصویر دوربین مداربسته CMOS تصویر بسیار بهتری را به نمایش در می آورد مشکل اساسی سنسورهای قدیمی CMOS ، عدم توانایی آنها در ارائه تصاویر مطلوب در فضاهای با نور کم و عدم ارائه قابلیت WDR به دلیل پردازش ضعبف تصاویر بر روی آنها بود.

بعد از هایک ویژن، کمپانی هایی نظیر داهوا نیز SOC های اختصاصی DIS خود را سیستم  HDIS نام گذاشت تا هم نسبت به هایک ویژن متمایز باشد و هم شنونده را کمی به اشتباه بیندازد که DIS تولیدی داهوا کیفیت بالاتر در حد تصاویر HD ارائه می دهد! درحالی که تفاوت خاصی وجود ندارد . نکته جالب توجه سوء استفاده تولیدکنندگان بی نام نشان کشور چین از DIS است . 

مقایسه بین دوربین های معمولی آنالوگ و دوربین های DIS , برخی ویژگی های پیشرفته از قبیل کیفیت تصویر, قابلیت بهره وری انرژی و ثبات کلی سیستم در این سیستمها دیده می شود که با انعطاف پذیری و قابلیتهای این دوربینها, رقابت جدید در بازار بین این پردازنده ها و دیگر پردازنده ها بوجود آمده است.

قابلیت های سنسورهای DIS

Ultra Low Illumination (دید در نور فوق العاده کم)

از قابلتهای برجسته DIS در تصویر برداری در محیطهای با نور کم می باشد این پردازنده ها قادر هستند سه برابر بهتر از حسگرهای ۱/۳ اینچی موجود در بازار ا لحاظ استفاده در محیطهای کم نور، کاربردی باشند. برای مثال برای محیط های تاریکی مثل انبار ها و دالان ها…

Progressive Scanning ( اسکن پیش رونده )

در CMOS پردازش تصاویر بر پایه Interlace صورت می گرفت که در DIS دیجیتالی شده و بصورت Progressive پردازش می شود . این قابلیت باعث می شود که تصویر تمام تصویر به صورت خط به خط اسکن شده و در نتیجه تصویری بهتر در مورد اجسام در حال حرکت را ایجاد کند.

High Resolotion ( رزولوشن بالا )

دوربین های DIS می توانند تصاویر با کیفیت بالا و وضح تصویر بالاتر از ۵۰۰ TVL ارائه دهند.

Working Temperature ( دمای کار )

دوربین های DIS قادر هستند در محدوده دمای کاری منفی ۴۰ درجه سانتی گراد تا ۷۰مثبت سانتی گراد کار کنند.همچنین قادر می باشد در محیطهای سرد بدون هیچ بخاری و گرم کنی , تصویری از محیط ارائه دهد.

High Precision Digital Signal Processing ( پردازش سیگنالهای دیجیتالی با دقت بالا )

دوربین های DIS می توانند با پردازش سیگنالهای دیجیتالی و فعال کردن هر پیکسل موجود و فیلتر تصاویر و افزایش کیفیت تصویر از تصاویر موجود با رنگهای متفاوت, تصویری مطلوب و روشن و واضح ارائه می دهد.

 

 

Tags: برد دوربین مداربسته برد DIS ویژگی برد DIS برد دی آی اس

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100