همه چیز در مورد دوربین مدار بسته دام - DOME

منتشر شده در سایر مقالات مرتبط

دوربین مدار بسته دام

 

معنی کلمه لاتین دام DOME گنبد است. در واقع دوربین مدار بسته دام به معنی دوربین گنبدی شکل بوده و عنوان دوربین های سقفی نیز درباره آنها بکار میرود.

کاربرد اصلی این دوربین مدار بسته دام در محیط های داخلی مسقف مثل منزل، پارکینگ، فروشگاه و اداره می باشد. اکثر دوربین های دام  لنز هایی عریض و زاویه دید خوب و بالایی دارند و بخوبی می توانند وقتی در گوشه ای از اتاق نصب شوند، تمام فضای اتاق را تحت پوشش قرار دهند.
این دوربین ها برای نصب بر روی سقف طراحی شده و ظاهری  کروی دارند .اکثر این دوربین ها دارای امکان دید در شب می باشند و بعضی مدل ها امکان زوم کردن و بزرگنمایی دستی را به کاربر ارائه میدهند. 
دوربین های دام در تمام مدل ها از جمله : آنالوگ ، AHD ، شبکه ، HDCVI ، HDTVI موجود می باشند ( در مورد هر کدام از این مدلها در سایت به طور کامل توضیح داده شده است ).

 

انواع دوربین دام از لحاظ جنس بدنه:

1-دوربین دام پلاستیکی :

دوربین های دام پلاستیکی معمولا کمتر در بازار موجود هستند اما به دلیل جنس بدنه ی پلاستیکی قیمتی به مراتب کمتری دارند و همچنان مشتری های خاص خود را دارند ، اگر برد داخلی و دید درشب خوبی درون آن ها بکار رفته باشد ؛ برای محیط های درون منزل یا ادارات و دیگر محیط های آرام و تمیز و غیر صنعتی می توان از این دوربین ها استفاده کرد . پس صرفا پلاستیکی بودن بدنه دلیلی بر بدی این مدل ها دوربین ها نبوده و بسیاری از این مدل دوربین در حال حاضر نصب می باشد و به خوبی کار می کند.

2-دوربین دام فلزی :

 دوربین های دام فلزی معمولا بیشتر مورد پسند و استفاده قرار می گیرند چرا که برخی از مدل های آن ها را که IP66 (ضد آب و گرد و غبار ) طراحی شده اند می توان در محیط های بیرونی نیز نصب کرد . یکی از مزیت های دوربین های دام فلزی هنگام نصب در بیرون از محیط مانند دم درب مغازه ها و یا امثالهم این است که احتمال دزدیده شدن آن ها کمتر است ؛ چرا که اکثر دزدان دوربین مداربسته از دوربین آویزان می شوند تا دوربین کنده شود و آن را به سرقت ببرند . اما این نوع دوربین های فلزی که کروی نیز هستند اصلا این امکان را به دزدان عزیز نمی دهد و بایستی تمام پیچ های دوربین را توسط آلن و پیچ گوشتی باز کنند تا بتوانند سرقت را انجام دهند. این مدل دوربین ها نیز دارای انواع بردها و دید در شب های مختلف می باشند و بسته به نیاز می توان هر کدام از آن ها را تهیه کرد.

3- دوربین دام ضد ضربه (anti vandal ) : 

 مدل های خاصی از دوربین های دام وجود دارند که برای مصارف خاصی مثل بانک ها و دیگر جاهای مهم مورد استفاده قرار می گیرند ؛ این مدل دوربین ها دارای بدنه فلزی بسیار محکم و سنگین و نیز شیشه ی ضد ضربه و نشکن می باشند . معمولا نصب این دوربین ها نیز کمی سخت تر از دو مورد قبلی می باشد.

 VandalProof Anti Vandal

 انواع دوربین دام از لحاظ لنز :

لنز ثابت :

معمولی ترین لنزهایی که درون دوربین های دام قرار می گیرد ، لنزهای ثابت 3.6 میلی متری هستند که یک تصویر کلی و خوبی را به ما می دهند و فقط امکان زوم در تصویر دیجیتالی را به ما می دهند. و همانطور که می دانیم زوم دیجیتال همیشه از کیفیت تصویر کاسته و خیلی جالب نمی باشد.

لنز متغیر (وری فوکال) :

اما لنز های وری فوکال که نسبت به لنز ثابت کمتر روی دوربین ها دیده می شوند دارای قابلیت زوم و فوکوس اپتیکال هستند . یعنی شما می توانید بدون افت کیفیت و توسط یک پیچ روی دوربین تصویر را به چند متر جلو یا عقب تر ببرید بدون اینکه کیفیت افت کند.

 

در مورد لنزها در صفحه زیر به طور کامل تری توضیح داده ایم.

همه چیز در مورد لنز دوربین مداربسته و انواع آن ها

 

 

Tags: دوربین مدار بسته دوربین دام مداربسته دام دوربین دام فلزی دوربین دام پلاستیکی انواع دوربین دام DOME

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100