مقاله ای کامل در رابطه با فیبر نوری

منتشر شده در مقالات

فیبر نوری معنی ارتباطات دنیا را تغییر داد با سرعت باور نکردنی اطلاعات را انتقال می دهد وقتی صحبت از فیبر نوری می شود سرعت های گیگابیتی و ترابیتی می شود و البته روزی میرسد که به جای مودم ADSL یک مودم ، فیبر نوری میذاریم خونه وشاید هم تا اون موقع یک اختراع بهتری بیاد که فیبر نوری هم کم بیاره

ولی در کل فعلا فیبر نوری در ارتباطات و زیر ساخت مخابرات حکومت می کند و اطلاعات ترابایتی را هر روز و هر لحظه منتقل می کند. در زیر عکس یک کابل بزرگ فیبر نوری را مشاهده می کنید که در زیر ساخت مورد استفاده قرار میگیرد.

optical fiber ictnic

تا به حال فکر کردین چطوری این همه اطلاعات از فیبر رد میشه ! خب اگر کمی الکترونیک بلد باشید میگید یک دیود نوری اینور میذارم یک گیرنده هم طرف دیگه ؛ درسته  خب این اصول پایه انتقال با فیبر هست و شروع داستان !

کل کارهایی که در انتقال رادیویی انجام میدن در فیبر نوری هست ولی با اسم و مفهوم نور ! نور را مالتی پلکس میکنن فرستنده ها و گیرنده های نوری هم تقویت کننده داره ، تضعیف کننده داره و کلی تجهیزات جالب دیگر که اگر علاقمند هستید می توانید مطالعه کنید.

فهرست مطالب:
مقدمه فیبر نوری
انواع فیبر نوری
مروری بر تجهیزات و ابزار های نوری
فرستنده های نوری
گیرنده های نوری
تقویت کننده های نوری
فیلتر های مالتی پلکسر و دی مالتی پلکسر نوری
پاشندگی
انواع فیبر نوری و بوجه قدرت
مالتی پلکس طول مسائل و مشکلات طراحی WDM
تکنیک های اتصال فیبرهای نوری
تکنیک های اندازه گیری فاکتوری های نوری
معرفی ITU گروه های مطالعاتی و نحوه دسترسی
SDH

تعداد صفحات : 337 صفحه فارسی

دانلود با لینک مستقیم

 

 مطالب مرتبط :

برچسب ها:

Tags: آموزش برق و الکترونیک مقاله دانلود کتاب های الکترونیک کتاب های ict ict تخصصی فیبر نوری مودم فیبر نوری انواع فیبر نوری optical fiber