خدمات وبسایت آی‌سی‌تی نیـــک

طراحی و ساخت انواع پروژه‌های الکترونیکی با: میکروکنترلرavr - میکروکنترلرarm - میکروکنترلرpic و آردوینو

مقالات و آموزش‌های رایگان در سطوح پایه و حرفه‌ای برای الکترونیک و آی سی تی - ICT

سیم‌کارت اینترنت اشیا چیست؟

منتشر شده در مقالات ict

iot simcard ictnic 

سیم‌کارت‌های اینترنت اشیا یا همان M2M برای ارتباطی امن تر و با استحکام بالاتر در شرایط سخت محیطی تعبیه شده اند ، چراکه در بحث اینترنت اشیا ؛ نیاز به امنیت عدم شنود اطلاعات و داده ها و همچنین عدم آسیب دیدگی سیمکارت بخاطر شرایط آب و هوایی و دماهای مختلف بسیار مهم است و سیمکارت های معمولی محدودیت هایی دارند.

سیم‌کارت‌ های اینترنت اشیا یک راهکار ارتباطی برای خودکارسازی فرآیندها ارائه می‌کنند. هنگامی که در نظر داریم دو دستگاه را به یکدیگر متصل کنیم، این دستگاه‌ها مجبور هستند از یک ارتباط داده‌ ای استفاده کنند. 

در اغلب موارد کار چندان عاقلانه‌ای نیست که از یک سیم‌ کارت معمولی تلفن همراه برای این ارتباط استفاده کنیم، این شکل از ارتباط فاقد توانایی‌های لازم بوده و در مقایسه با سیم‌کارت‌های اینترنت اشیا این توانایی را ندارد تا در زمان‌ های بحرانی سرویس‌ های مناسب را ارائه کند.

اما این ویژگی‌ های شاخص چه هستند؟

یکی از این ویژگی‌ها جمعاوری بسته‌ های اطلاعاتی است. اکثر کسب‌وکارها به دنبال آن هستند تا فرآیندهای خود را خودکارسازی کنند. به‌طوری که در یک زمان واحد از چند سیم‌کارت اینترنت اشیا (در بعضی موارد هزاران عدد) استفاده کنند. با به‌ اشتراک‌ گذاری داده‌ها از طریق این سیم‌کارت‌ ها شما می‌توانید ریسک‌ های مختلف را به راحتی کاهش دهید. به‌ طور مثال، شما دیگر نگران این موضوع نخواهید بود که یکی از دستگاه‌ های شما بیش از حد از داده‌ها استفاده می‌کند، در حالی که دیگری بدون استفاده است، به واسطه نظارت دقیقی که روی آن‌ها وجود داشته و آن‌ها از یک منبع واحد داده دریافت خواهند کرد.

بطور معمول تلفن‌ های همراه نباید در محیط‌ هایی که نوسانات شدید دمایی دارند قرار بگیرند، این درست نقطه مقابل دستگاه‌های اینترنت اشیایی هستند که در چنین محیط‌ هایی به کار گرفته می‌شوند. از آن‌ جایی که فناوری اینترنت اشیا می‌تواند برای ردیابی اطلاعات ماشین‌ها در اغلب صنایع به کار گرفته شود، در نتیجه به سیم‌کارت‌ های اینترنت اشیا نیاز است تا در برابر خردگی و زنگ‌ زدگی مقاوم باشند و بتوانند در دماهای بسیار پایین و بالعکس به خوبی کار کنند. بطوری که رطوبت یا تغییرات جوی سیم‌کارت را خراب نکرده و سیم‌ کارت تحت تاثیر ارتعاشات شدید قرار نگرفته و در محدوده 40 تا 105 درجه سانتیگراد به خوبی کار کند.

کسب‌و‌کارها می‌توانند از طریق سیم‌کارت‌ های اینترنت اشیا از راه دور تجهیزات مختلف متصل به شبکه‌ های چندگانه را بروز رسانی کنند. با استفاده از رومینگ هدایت شده یا غیر هدایت شده ی شبکه‌ ها ، احتمال از دست رفتن سیگنال‌ ها به حداقل می‌رسد. قابلیت رومینگ هدایت شده و غیر هدایت شده امکان اتصال چند شبکه‌ای را امکان‌ پذیر می‌سازد. رویکردی که در یک شبکه اصلی وجود ندارد. در این حالت اگر شبکه اصلی در دسترس قرار نداشته باشد، دستگاه به‌ طور پیش‌ فرض به قوی‌ ترین شبکه‌ ای که در دسترس است سوییچ می‌کند.

 

برچسب ها:

Tags: اینترنت اشیاء سیمکارت سیمکارت اینترنت اشیا m2m

4

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

فروش سایت

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100