خدمات وبسایت آی‌سی‌تی نیـــک

طراحی و ساخت انواع پروژه‌های الکترونیکی با: میکروکنترلرavr - میکروکنترلرarm - میکروکنترلرpic و آردوینو

مقالات و آموزش‌های رایگان در سطوح پایه و حرفه‌ای برای الکترونیک و آی سی تی - ICT

آموزش نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو

منتشر شده در آردوینو

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آموزش نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو

Massimo post

ادامه مطلب↓

کتابخانه چیست؟

کتابخانه ها یک مجموعه کد می باشند که اتصال سنسور، صفحه نمایش، ماژول و غیره را تسهیل می بخشند. به عنوان مثال، کتابخانه آماده LiquidCrystal برقراری ارتباط با صفحه نمایش LCD کاراکتری را آسان می کند. صدها کتابخانه جدید جهت دانلود در اینترنت موجود می باشد.

روش نصب یک کتابخانه

کتابخانه ها اغلب به صورت یک پوشه یا فایل ZIP منتشر می شوند. نام پوشه، نام کتابخانه است. درون پوشه یک فایل .cpp، یک فایل  .h و اکثر اوقات یک فایل keywords.txt، یک پوشه Examples، و فایل های دیگری که کتابخانه به آن احتیاج دارد، موجود است.

 

استفاده ازLibrary manager

 

dsf

برای نصب یک سری از کتابخا‌نه‌های استاندار می‌توانید از library manager موجود در نرم‌افزار آردوینو استفاده کنید. برای دسترسی به این بخش نرم‌افزار آردوینو را باز کنید و منوی Sketch مسیر include library >library manager  را دنبال کنید. 

با باز شدن llinrary manager لیستی از کتابخانه‌‌های استاندار را مشاهده می‌کنید.اکنون برای مثال قصد داریم کنابخان Blynk را نصب کنیم ، برای این منظور از در قسمت Filter your search عبارت Blynk را وارد می‌کنیم. در لیست نتایج کتابخانه مورد نظر را پیدا می‌کنیم  و بر روی install کلیک می‌کنیم.(همانند تصویر زیر)با انجام این عمل کتابخانه مورد نظر شما از اینترنت دانلود می‌شود و به صورت خودکار به نرم‌افزار شما اضافه می‌شود.

524

 

روش دوم  Importing a .zip Library

کتابخانه ها اغلب به صورت یک پوشه یا فایل ZIP توزیع می شوند. نام پوشه، نام کتابخانه است. درون پوشه یک فایل .cpp، یک فایل  .h و اکثر اوقات یک فایل keywords.txt، یک پوشه Examples، و فایل های دیگری که کتابخانه به آن احتیاج دارد، موجود است. ابتدا کتابخانه خود را دانلود کنید و آن را در مسیر دلخواه ذخیره کنید.در نرم‌افزار آردوینو از منوی sketch مسیر include library> add .ZIP library را دنبال کنید:

577

 

سپس در پنچره باز شده آدرس  فایل zip کتابخانه دانلود شده مورد نظر را وارد کنید و OK را بزنید. در صورت موفقیت‌آمیز بودن عملیات پیام labrary added to libraries را مشاهده می‌کنید.(همانند تصویر زیر) 

2424

 

حتما بخوانید↓

 

در صورتیکه با نحوه ی کار با نرم افزار آشنایی ندارید روی لینک زیر کلیک کنید.

 

 

 

 مطالب مرتبط :

برچسب ها:  

Tags: پروژه آردوینو اردوینو uno آموزش کامل نرم افزار آردوینو آموزش نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو معرفی کامل آردوینو

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100