خدمات وبسایت آی‌سی‌تی نیـــک

طراحی و ساخت انواع پروژه‌های الکترونیکی با: میکروکنترلرavr - میکروکنترلرarm - میکروکنترلرpic و آردوینو

مقالات و آموزش‌های رایگان در سطوح پایه و حرفه‌ای برای الکترونیک و آی سی تی - ICT

الگو برداری از هزارپا برای ساخت ربات های سرعت بالا

منتشر شده در برق و الکترونیک

این ربات در ابتدا تنها بر روی سرعت برنامه ریزی شده بود و شامل همان 4 پا یا در واقع چرخ بود اما با افزایش سرعت مشاهده میشد که ربات پایداری نداشته و وارونه میشد ، به همین دلیل پس از مدتی تفکر ایده ی استفاده از پاهای بیشتر و در واقع هزار پا به فکر مخترعین رسید که بخوبی هم به نتیجه رسید.

10aug16 Kyoto University centipede better

اما بسیاری از پژوهشگران در رابطه با این ربات سوالاتی دارند که مثلا این ربات با این تعداد پا و این اصطحکاک بالایی که با زمین ایجاد می کند چگونه می تواند سرعت بالایی داشته باشد و این که استراتژی کنترل این پاها برای سرعت چه می باشد.

این ربات 12 پا همانطور که در تصویر می بینید از شش قطعه ی دو پایی تشکیل شده است و در حال پس دادن امتحانات خود در این شکل و شمایل می باشد.

کنترل حرکت این ربات تنها توسط بخش فرمان که جلوی ربات قرار گرفته انجام می شود و بقیه ی پاها از دستورات بخش فرمان اطاعت می کنند. این استراتژی کنترل برای این ربات نتایج جالبی را به همراه داشت و دیده شد که ربات به خوبی در سرعت های بالا نیز در یک مسیر مستقیم راه می رود. و در واقع می توان گفت که این ربات یک نمونه ای از قطار های پرسرعت کنونی می باشد اما بدون ریل .

این ربات هوشمند در مسیرهای با زاویه ی بیشتر سرعت خود را کم می کند و در مسیر های صاف شروع به افزایش سرعت خود می کند و تقریبا به یک ربات پر سرعت با قابلیت های خوب تبدیل شده است.

 

 مطالب مرتبط :

برچسب ها:

Tags: اخبار برق رباتیک برق و الکترونیک تکنولوژی اخبار تکنولوژی

4

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

فروش سایت

تماس با ما

  • تلگرام : ICTNIC2@

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی

تا این لحظه تعداد

2415 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100