avrپروژه مبدل ولتاژ DC TO DC با الگوریتم PID و نمایش ولتاژ با WIFI

منتشر شده در فروشگاه سایت

 

مبدل ولتاژ 12 به 50 ولت DC توسط کنترل کننده ی PID میکروکنترلر و نمایش ولتاژ خروجی و ولتاژ ورودی روی نرم افزار موبایل از طریق WIFI

dc to dc pid 

پروژه کنترل فوق العاده هوشمند خانه با avr

منتشر شده در فروشگاه سایت

این پروژه نسخه تکمیل شده پروژه قبلی (پروژه کنترل صوتی لوازم خانه با اندروید و AVR) می باشد.

در این پروژه تلاش کردیم تا با استفاده از میکروکنترلر AVR و رابط بی سیم بلوتوث ، بین کاربر و سیستم اتوماسیون ارتباط برقرار کرده و بتوانیم با بهره گیری از سنسور های متصل بر روی دستگاه خانه ای هوشمند داشته باشیم و بتوانیم به امنیت و رفاه خانه بیافزاییم.

 smart house controller 3

پروژه راه اندازی ترموکوپل با میکروکنترلر avr

منتشر شده در فروشگاه سایت

در این پروژه به کمک سنسور دمای ترموکوپل و ماژول MAX6675 مقدار دما را از 0 تا 1000درجه سانتی گراد اندازه گیری و بر روی نمایشگر LCD کاراکتری نمایش می دهیم.

20170205 194537

ادامه مطلب

پروژه کنترل صوتی لوازم خانه با اندروید و AVR

منتشر شده در فروشگاه سایت

در این پروژه شما قادر خواهید بود با نرم افزار موبایل به شکلی که در فایل آموزشی مشخص شده هرگونه لوازمی را با میکروکنترلر از طریق ماژول بلوتوث hc 05 کنترل کنید.

میکروکنترلر به کار رفته atmega8 و برنامه به زبان c در کامپایلر codevision نوشته شده است.

bloutooth1

ادامه مطلب

کنترل سروو موتور با AVR

منتشر شده در میکروکنترلر avr

futaba s3003 side 800x609سروو موتور ها نمونه ای از عملگرهای الکترومکانیکی هستند که به طور پیوسته مانند موتورهای dcیاac گردش نمیکنند، از این رو ، آنها برای تغییر مکان و نگهداشتن برخی اشیا به کار میروند. یعنی از آنها در کاربرد هایی که نیازی به چرخش پیوسته نیست استفاده می کنند. بنابراین از آنها برای چرخاندن چرخ استفاده نمیکنند بلکه در کاربردهایی استفاده می کنند که نیاز به جابه جایی مقطعی و سپس باقی ماندن در آنجاست. بیشتر کاربرد سروو موتور ها در رادارها می باشد چراکه رادار ها نیازی به حرکت 360درجه ای مانند یک چرخ را ندارند. سروو موتور ها توانایی چرخش یک زاویه خاص مثلا 30درجه ای و سپس نگهداشتن رادار درآن موقعیت را دارند. سروو موتور ها همچنین دارای یک مکانیسم فیدبک هستند که باعث حس کردن خطا و تصحیح آن میشود و به آن سروومکانیسم (servomechanism)می گویند. بنابراین چنانچه جریان هوا فشاری به رادار وارد کند و باعث حرکت آن شود سروو موتور نیرویی در جهت مخالف به آن وارد کرده و خطا را اصلاح می کند. بعنوان مثالی دیگر اگر بخواهید سروو موتوری را که مثلا 30درجه حرکت کرده و در موقعیت خود قفل شده است را با دست حرکت دهید سروو موتور از تمام قدرت خود استفاده می کند تا خود را در موقعیتش نگه دارد.

ماشین حساب ساده با AVR به زبان C

منتشر شده در میکروکنترلر avr

در این پست قصد داریم یک ماشین حساب ساده با AVR رو که به زبان C نوشته شده رو برای شما دوستان علاقه مند به برنامه نویسی قرار بدیم.

یک ماشین حساب ساده به چه چیزهایی نیاز دارد؟

مسلما برای یک ماشین حساب یه نمایشگر نیاز داریم و یک کیپد (که حداقل 16تا کلید داشته باشه پس باید کیپد4*4 باشه) و یک پردازشگر که همون میکرو AVR که مطابق مدار زیر به هم متصل شدن:

CALCULATOR WITH AVR

این ماشین حساب (با توجه به ظرفیتFLOAT)بر روی 8رقم محاسبات انجام میده

avr calc

برنامه این ماشین حساب ساده که قادر به انجام 4 عمل اصلی ریاضیات هست به زبان C و در کامپایلر CODEVISION نوشته شده و میکرو کنترلر آن ATMEGA32 می باشد.

دانلود فایل شبیه ساز پروتئوس

دانلود برنامه ماشین حساب به زبان C

نویسنده مطلب :مجتبی اسدی 

آی دی تلگرام نویسنده:@needforwin

 

 مطالب مرتبط :

برچسب ها:

4

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته

ictnic2

تماس با ما

اطلاعات تماس

به ما بپیوندید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...

کاربران ثبت نامی


تا این لحظه تعداد

1464 نفر

در وبسایت تخصصی ictnic

ثبت نام و از خدمات ما استفاده می کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

aparat logo fa color black 275x100